Linglong odbija da postupi po Rešenju koje je potpisao Ministar rada. Predsednik Industrijskog sindikata Linglong van fabrike.

Linglong pod udarom zakona

Zrenjanin, 14.12.2023.
Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja je odbilo žalbu kineske kompanije Linglong iz Zrenjanina. Žalba se odnosila na Rešenje Inspektorata za rad, kojim je naloženo Linglongu da predsednika Industrijskog sindikata Linglong Branka Novakova vrati na posao.
Linglong je iskoristio mogućnost žalbenog postupka, koji je rezultirao Rešenjem potpisanog od strane ministra za rad. Nažalost Rešenje ne omogućava da se Branko vrati na posao ali Industrijski sindikat Srbije je otpočeo sudski postupak sa nadom da će se on sprovesti u zakonski predviđenim rokovima.
Rešenje potpisano od strane ministra za rad Nikole Selakovića, daje nadu da niko nije iznad zakona, da neke institucije ipak funkcionišu, da neka loša iskustva koja je Industrijski sindikat Srbije imao sa inspekcijskim organima treba vezati za loše pojedince. Bravo za ministra!