Predsednici Industrijskog sindikata „Linglong“ po drugi put dobijaju otkaze u kompaniji. Dva puta „Linglong“ odbija uključenje Agencije za mirno rešavanje radnog spora. Zlostavljanje na radu bez poštovanja zakona.

Zlostavljanje i otkazi predsednika sindikata u Linglongu

Zrenjanin, 08.08.2023.
Nakon dve godine Linglong je dao otkaz predsedniku Industrijskog sindikata Linglonga Branku Novakovu.
Pre Branka otkaz je dobio Kondan Dalil koji je takođe bio predsednik sindikata i osnivač. U proteklom periodu je Linlong u dva navrata odbio uključenje Agencije za mirno rešavanje radnog spora a zatim je usledio otkaz Ugovora o radu predsedniku Industrijskog sindikata Linglong Branku Novakovu.
Branko Novakov je pred dva meseca izvršio prijavu zlostavljanja na radu na koju poslodavac nije odreagovao u skladu sa zakonom propisanim procedurama te se postupak nije ni sproveo.
Linglong radi, deli otkaze i zlostavlja radnike, radnici u Linglongu ginu a institucije države ćute, tačnije pojedinih institucija nema.
Industrijski sindikat Srbije se obratio Inspekciji rada u Zrenjaninu i očekujemo njihovo postupanje.