DAD Draxlmaier i Industrijski sindikat DAD DM usvojili „Procedure o postupku izbora i načinu rada Odbora za bezbednost i zdravlje na radu“. Bezbednost i zdravlje podignuti na viši nivo kao i praćenje mera predviđenih procedurama.

DAD Draxlmaier startovao sa novim Odborom za bezbednost i zdravlje na radu

Zrenjanin, 09.03.2022.

Višemesečna zalaganja i aktivnosti predstavnika DAD DM i Industrijskog sindikata Srbije rezultirali su usvajanjem novih „Procedura o postupku izbora i načinu rada Odbora za bezbednost i zdravlje na radu“.

Ove Procedure su jasno definisale izbor i način rada Odbora za bezbednost i zdravlje na radu, obaveze poslodavca prema Odboru, prava i obaveze predstavnika zaposlenih u Odboru kao i način prikupljanja informacija i izveštavanje.

Postignuta je i načelna saglasnost da se članovima Odbora, predstavnicima radnika omogući sticanje znanja i edukacije iz oblasti zaštite zdravlja i bezbednosti na radu a što je preduslov za kvalitetan i odgovoran rad Odbora.

Potpise na tekst Procedura su stavili poslodavac i IS DAD DM.