NE VERUJ SAMOSTALCIMA, NI KADA TE U ŠATOR ZOVU

CRNE SINDIKALNE PETORKE

Zrenjanin, 19.01.2008.
-«Ako se ne spreči propadanje zrenjaninskih fabrika „Šinvoz“ i „Bek“ – Mirko Malešev, vođa Samostalnog sindikata za više opština sa središtem u Zrenjaninu, poručuje da će sa kolegama iz sindikata „Nezavisnost“ podići šatore u Beogradu». Ovo je citat iz „Politike“ od 19.01.2008.godine, dat neposredno posle sahrane tragično preminulog radnika „Šinvoza“ Radislava Stojanova člana sindikata „Nezavisnost“.

Ova izjava i izjava čelnika Samostalnog sindikata da će troškove sahrane preminulog kolege pokriti iz sredstava Samostalnog sindikata, su bile samo za medije i slikanje, a kada je trebalo dati novac bez prisustva novinara i kamera priča se promenila. Razumevanjem situacije i zalaganjem predstavnika Sindikata „Šinvoz“ Nezavisnost“,kao i ogromnog ljudskog razumevanja od strane stečajnog upravnika „Šinvoza“ Nebojše Bajića, obezbeđene su finansije kojima će se platiti troškovi sahrane tragično preminulog kolege.

PREPAD U KUĆI ZORANA EREMIĆA

Ovo iznosim kao uvod u prepad koji su isti ljudi čelnici Samostalnog sindikata, izveli u porodičnoj kući Regionalnog poverenika UGS „Nezavisnost“ za Zrenjanin - Zorana Eremića.

Zoran ih je u večernjim satima domaćinski primio, kao kolege i sindikalne saborce u svoju porodičnu kuću, ne sluteći stvarne, a ne proklamovane namere koje su izrečene prilikom dolaska u kuću Eremića. Razgovor je u početku bio civilizovan u duhu zajedničkog delovanja sindikata „Nezavisnost“ i Samostalnog sindikata (šatori u Beogradu), da bi se kasnije uz ispijanje kafe i uz prisustvo članova porodice Eremić razgovor usmerio u otvorene pretnje Zoranu, batinama i „propišavanju krvi“. Naime ova crna petorka, sastavljena je od:

1. Mirko Malešev, predsednik Veća Samostalnog sindikata Zrenjanina
2. Mita Lisica, predsednik Samostalnog sindikata „Šinvoza“ i samozvani lider protesta radnika «Beka» i «Šinvoza».
3. Deurić Zdravko, predsednik Upravnog odbora «Jugoremedije» i predsednik Udruženja građana «Ravnopravnost».
3.Radovan Mališ, radnik «Šinvoza» i
4.Milovan Kuručev, radnik «Jugoremedije»

Oni su zajednički, neko manje, neko više koristili neprimerene reči, psovke i uvrede upućene Zoranu, a deo tog rečnika vam i prenosimo: “Šta će ti „Nezavisnost“, vi ste niko i ništa, uništićemo te, kao što smo uništili „Nezavisnost“ u «Jugoremediji», poništićemo vam reprezentativnost u Zrenjaninu, mani se Kostreša on je peder, prebićemo te, propišaćeš krv, jebem ti majku“ i mnoge druge uvrede korišćene od crne petorke primorale su Zorana Eremića, da zaštiti svoju porodicu i sebe i kao domaćin zamoli crnu petorku da napusti porodičnu kuću Eremića, jer su zloupotrebili gostoprinstvo domaćina.

S KIM «NEZAVISNOST» DA IDE U ZAJEDNIČKE SINDIKALNE AKCIJE ???

Šta posle svega može da zaključi neki običan čovek iz „Šinvoza“ iz „Beka“ iz bilo kog preduzeća u Zrenjaninu kada bude ovo čitao. Sa kim „Nezavisnost“ da ide u zajedničke sindikalne akcije, sa kim da zanoćimo u šatoru, kada očekujemo nož u leđa?

Ljudi-neljudi, takozvani sindikalci, navodni zaštitnici prava radnika nasrću na svog kolegu, upadaju u kuće, obećavaju batine i krv i sve to uz prisustvo članova porodice u koju spadaju i dvoje maloletne dece.

Ovim vandalizmom i prepadom svi ono su pokazali svoju tamnu, ali na žalost izgleda pravu ličnost i postavljam pitanje da li su to oni ljudi koji daju onako bombaste izjave novinarima, koji se slikaju i predstavljaju kao sindikalci, a koji u toku noći šetaju sokacima i upadaju u kuće svojih sugrađana preteći im batinama i uništenjem?

-«Kakav je to svet, kuda mi to kao društvo idemo? Šta je Zoranu Eremiću i njegovoj porodici i mnogim drugim porodicama u Zrenjaninu preostalo, u šta da veruju i od koga da se čuvaju? Kada će i čija pasti krv? Dolaskom policije i davanjem izjave o ovom sramnom prepadu Zoran Eremić, poverenik UGS „Nezavisnost“ za Zrenjanin, je iskoristio pravni mehanizam, koje pojedinac ima na raspolaganju. Postavlja se pitanje šta će drugi uraditi? Granski sindikat metalaca „Nezavisnost“ i UGS „Nezavisnost“ će stati u odbranu svog poverenika i njegove porodice i svim raspoloživim sredstvima branićemo Zorana od ove zloglasne petorke koja mora biti privedena zakonu i kazni. O ovom incidentu biće obavešteni Predsednik Samostalnih sindikata Srbije, Predsednik Samostalnog sindikata Vojvodine, Predsednik Samostalnog sindikata metalaca Vojvodine, predsednik Samostalnog sindikata metalaca Srbije, predsednik Skupštine Vojvodine, Socijalno ekonomski savet Vojvodine, Socijalno ekonomski savet Zrenjanina i predsednik Skupštine Zrenjanina. O stavovima i odgovorima gore pomenutih institucija i pojedinaca blagovremeno ćemo obavestiti javnost», kaže na kraju saopštenja Dragan Matić, predsednik GSM «Nezavisnost».