Rumunski sindikati metalaca domaćini Konferencije “ Evropski socijalni dijalog u Balkanskom regionu”

Socijalni dijalog u zemljama Balkana

Bukurešt, 02-04.09.2019.

Sindikati metalaca sa prostora Balkana su u dvodnevnom radu razmatrali okvire socijalnog dijaloga u zemljama Balkana kao I raznolikost zakonskih I praktičnih okvira.

U radu Konferencije su učestvovali sindikati iz Rumunije, Hrvatske, Bugarske I Srbije (Industrijski sindikat Srbije (ISS) I Samostalnisindikat metalaca Srbije(SSMS)).

Posebno se govorilo o socijalnom dijaloguu okviru Metalske industrije na nacionalnim nivoima.

Na tu temu ispred ISS je govorio Dragan Grozdanović regionalni poverenik ISS za Vojvodinu kao I predsednik SSMS Zoran Vujović.