Turk Metal održao svoj 16. Kongres u Ankari. Preko dvesta delegata i mnogobrojni gosti Kongresa iz Evrope i sveta. Prevrul Kavlak , stari – novi predesednik Turk Metala.

XVI Kongres Turk Metala

Ankara, 29-30 jun 2019.

Preko 200.000 članova Turk Metala je preko 260 delegata 16. Kongresa Turk Metala biralo sindikalno rukovodstvo i opredelilo akcije i budućnost sindikata.

Jednoglasno za predsednika je izabran Pevrul Kavlak koji je tu dužnost obavljao i u prethodnom mandatu. Pored delegata Kongresu su prisustvovali i predstavnici IndustriAll Global kao i predstavnici nacionalnih sindikata.

Iz Srbije su Kongresu prisustvovali predstavnici Samostalnog sindikata metalaca Srbije i Industrijskog sindikata Srbije.