ŽIVEO 1. MAJ!

Radnici i građani Srbije praznik rada 1. Maj dočekuju u trenutku kada predsednik Republike Srbije značajan deo radnika i građana Srbije naziva fašistima, neradnicima (to je i ranije govorio), stranim plaćenicima, idiotima, dok pristalice ovog režima predsednika Srbije nazivaju Vođom, vrhovnim komandantom, Srbinom.. sećamo se kuda nas je odvelo skandiranje, Slobo Srbine i Volim i ja Vas.

Ljudi iz tog vremena su dobili zadatak da srede ono što su sami stvorilii a narod će opet biti kolateralna šteta. Strane investitore ( to su oni koji treba da otvore nova radna mesta ) dočekuju naslovnice o fašizmu, državnim udarima, pljačkašima na slobodi, blokadi medija, građanima koji uništavaju sve na šta naiđu, namirivanju banaka od naših para zarad pojedinih interesnih grupa. Politički megalomani grade nacionalni stadion od 100 miliona evra a da naciju tj. građane niko ništa nije ni pitao. Odakle im mandat za tako nešto?

Obespravljenost, ozlojeđenost i gubatak nade, doveli su do drastičnih podela naroda a samo je pitanje dana kada će doći do otvorenog sukoba. U takvom vremenu 1. Maj gubi svaki smisao.

Da se postulati 1. Maja- solidarnost, bratstvo, jednakost, pravda za sve, poštuju u Srbiji ne bismo bili u ovoj situaciji gde podele i mržnja cvetaju.

Šta u takvoj situaciji rade sindikati?

Svašta i ništa!

Industrijski sindikat Srbije i dalje ostaje posvećen interesima svoga članstva i radništva Srbije a to su: dobro plaćena i bezbedna radna mesta, mir i prosperitet za sve koji žive u Srbiji i oko nje, budućnost za mlade i sigurnost za stare, novi život kroz rađanje i ostanak u Srbiji.

Srbiji je potreban zaokret, novi ljudi i ideje, vizije koje se ne izriču zarad dolaska na vlast i obećanja u predizbornim kampanjama koja se ispunjavaju kada se dođe na vlast. Da li je to u Srbiji moguće? Jednom je bilo ali nosioca te vizije su ubile politike onih od kojih pojedini danas vode ovu našu državu.

Po Ustavu Srbija je u vlasništvu građana Srbije ma šta drugi rekli a mi smo odgovorni ako to ona nije.

Živeo 1. Maj, živela solidarnost i jedinstvo radnika Srbije, ako ga ima.