Konfederacija slobodnih sindikata (KSS) održala 17. Skupštinu sindikata. Prezentovan Plan rada za 2019. godinu.
Skupština KSS

Beograd, 24.04.2019.

Sedamnaesta Skupština KSS održana je u Beogradu. Pored usvojenog Izveštaja za 2018. godinu usvojen je Plan rada za 2019. godinu, a predstavnica Nadzornog odbora je prezentovala stanje finansija i troškovnik u 2018. godini.

Ivica Cvetanović je izvestio učesnike Skupštine o aktivnostima u 2018. godini sa akcentom na aktivnosti KSS u oblasti zakona i njihovim sprovođenjem, saradnji sa drugim sindikatima i poslodavačkim organizacijama te aktivnostima na međunarodnoj sceni.

Iza nas je jedna uobičajena, teška godina za radnike i članove KSS ali postoji nada da se situacija u 2019. godini popravi. Trenutno stanje u državi je obeshrabrujuće ali nade uvek ima. Bez borbe, solidarnosti i konkretnih akcija stanje se neće popraviti. Zato napred do pobede!