Otpočeli pregovori za potpisivanje Kolektivnog ugovora u Le Belier-Kikinda. Dogovor u narednih mesec dana.
Pregovori u Le Belier –Kikinda

Kikinda, 07.03.2019.

Predstavnici Le Belier-Kikinda su razmatrali sadržinu predloga Kolektivnog ugovora koji su dostavili predstavnici Industrijskog sindikata Srbije i Samostalnog sindikata metalaca Srbije.

Ispred pregovaračkog tima sindikata predlog Kolektivnog ugovora je obrazložio dr Vukoica Šćekić a svoje viđenje je iskazao i Didier Neim direktor Groupe Le Belier zadužen za ljudske resurse i kolektivno pregovaranje.

Zaključeno je da predlog treba nadalje analizirati i nastaviti pregovore krajem marta meseca.

Le Belier je multinacionalna kompanija koja se bavi specijalizovanom proizvodnjom aluminijumskih komponenti za auto i avio industriju. Posluje na 10 lokacija u Meksiku, Francuskoj, Mađarskoj, Srbiji i Kini. Zapošljava blizu 4.000 radnika a pogon u Kikindi (650 radnika) je najmnogoljudniji u čitavoj grupaciji.