Industrijski sindikat Prvi partizan ( IS PPU) –Užice potpisnik Kolektivnog ugovora, koji će važiti u naredne tri godine. Prava i obaveze radnika i poslodavca u skladu sa poslovnim mogućnostima preduzeća.
Kolektivni ugovor u PPU

Užice, 20.08.2018.

„Zaposleni u PPU mogu odahnuti, nakon objavljivanja Kolektivnog ugovora na oglasnim tablama preduzeća.

Ovaj ugovor će važiti i u slučaju dolaska strateškog partnera u naredne tri godine a njegova sadržina je rezultat fer pregovora sa rukovodstvom preduzeća. Potpisnici su se rukovodili poslovnim mogućnostima, a pojedina postojeća prava radnika su ojačana.„ izjavio je predsednik IS PPU Zoran Tomanović nakon potpisivanja Kolektivnog ugovora u PPU.

Pred PPU su mnoge poslovne, organizacione i vlasničke promene te je stoga to uvaženo u procesu pregovaranja i ušlo u konačan tekst KU. Takođe raduju informacije o ulaganjima u nove pogone, širenje poslovanja i nova zapošljavanja. Kolektivni ugovor stupa na snagu 20. avgusta 2018. godine.